Piknik Modelarski w Wilczych Laskach [zdjęcia, wideo]

Za nami pierwszy dzień, XIV edycji „Ogólnopolskiego Pikniku Modelarskiego”, który odbywa się w weekend 12-13 sierpnia, na opuszczonym lotnisku wojskowym w Wilczych Laskach koło Szczecinka.

Impreza miała jak zwykle za zadanie zintegrować środowisko pasjonatów modelarstwa, umożliwić im wymianę wzajemnych doświadczeń, a przede wszystkim stać się pretekstem do dobrej zabawy. Ze względu na bardzo trudne warunki pogodowe oraz burze które przeszły przez Polskę na noc przed rozpoczęciem eventu, do Wilczych Lasek dotarła mniejsza niż zwykle grupa uczestników – Niestety ze względu na zniszczenia wywołane wichurami i burzą, część modelarzy, zwłaszcza z województwa Wielkopolskiego musiała pozostać w domach i ratować swój dobytek – powiedziała nam Piotr Pindral – główny organizator pikniku. Ci którzy przybyli postanowili jednak nie zważać na przeciwności i wykorzystać weekend na popis podniebnych akrobacji, pokaz posiadanego sprzętu i sportową rywalizację. Na płycie lotniska mogliśmy zobaczyć przekrój modeli różnego typu, od najprostszych i niedrogich konstrukcji, aż po spektakularny model „Wilgi” o wartości 50 tyś. zł.

– W tym roku przypada 60 rocznica powstania konstrukcji kultowego modelu „Wicherek” autorstwa pana Wiesława Schiera, co uczciliśmy poprzez wspólny start wszystkich obecnych na imprezie modeli tego typu – podkreślał Piotr Pindral. - Wspaniałych wrażeń estetycznych dostarczyła nam o zachodzie słońca, gala modeli podświetlanych, a sportowych emocji zawody w precyzji latania i lądowania. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie i przy bardziej łaskawej aurze spróbujemy poprawić rekord świata w ilości „Wicherków” jednocześnie przebywających w powietrzu!

Czytaj więcej: http://www.gk24.pl/wiadomosci/szczecinek...

Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata. Facebook & Twitter główne wiadomości


Podobne wiadomości

PO oczernia Lecha Kaczyńskiego i nie chce jego ulicy w Warszawie. Kierwiński: Ten kult jest fałszywy. Warszawiacy źle oceniają jego kadencję 0 0 0
W Bydgoszczy odbył się pierwszy Bal Niepodległości 0 0 0
Nie setki, a tysiące kary lub więzienie dla właścicieli niebezpiecznych ras? 0 0 0
Nietypowe zwierzęta w Trójmieście i okolicach 0 0 0
"Lech Kaczyński nie zasłużył na to, żeby poprzez hucpę nadawać mu nazwę ulicy" 0 0 0
Gdy wchodzili do nowych domów, w kuchni czekały na nich ludzkie odchody. O tych wysiedleniach mało kto pamięta 0 0 0
Bardzo złe wiadomości dla miłośników włoskiego jedzenia 0 0 0
"Selfie" z Hitlerem. Muzeum usunęło figurę 0 0 0
Warszawa: 50-lecie Komisji KEP ds. Misji, w poniedziałek gala na Zamku Królewskim 0 0 0
Komisja KEP ds. Misji ma 50 lat 0 0 0