Piknik Modelarski w Wilczych Laskach [zdjęcia, wideo]

Za nami pierwszy dzień, XIV edycji „Ogólnopolskiego Pikniku Modelarskiego”, który odbywa się w weekend 12-13 sierpnia, na opuszczonym lotnisku wojskowym w Wilczych Laskach koło Szczecinka.

Impreza miała jak zwykle za zadanie zintegrować środowisko pasjonatów modelarstwa, umożliwić im wymianę wzajemnych doświadczeń, a przede wszystkim stać się pretekstem do dobrej zabawy. Ze względu na bardzo trudne warunki pogodowe oraz burze które przeszły przez Polskę na noc przed rozpoczęciem eventu, do Wilczych Lasek dotarła mniejsza niż zwykle grupa uczestników – Niestety ze względu na zniszczenia wywołane wichurami i burzą, część modelarzy, zwłaszcza z województwa Wielkopolskiego musiała pozostać w domach i ratować swój dobytek – powiedziała nam Piotr Pindral – główny organizator pikniku. Ci którzy przybyli postanowili jednak nie zważać na przeciwności i wykorzystać weekend na popis podniebnych akrobacji, pokaz posiadanego sprzętu i sportową rywalizację. Na płycie lotniska mogliśmy zobaczyć przekrój modeli różnego typu, od najprostszych i niedrogich konstrukcji, aż po spektakularny model „Wilgi” o wartości 50 tyś. zł.

– W tym roku przypada 60 rocznica powstania konstrukcji kultowego modelu „Wicherek” autorstwa pana Wiesława Schiera, co uczciliśmy poprzez wspólny start wszystkich obecnych na imprezie modeli tego typu – podkreślał Piotr Pindral. - Wspaniałych wrażeń estetycznych dostarczyła nam o zachodzie słońca, gala modeli podświetlanych, a sportowych emocji zawody w precyzji latania i lądowania. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie i przy bardziej łaskawej aurze spróbujemy poprawić rekord świata w ilości „Wicherków” jednocześnie przebywających w powietrzu!

Czytaj więcej: http://www.gk24.pl/wiadomosci/szczecinek...

Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata. Facebook & Twitter główne wiadomości


Podobne wiadomości

Chińskie procesory x86 VIA Zhaoxin stały się faktem 0 0 0
Prezydent Andrzej Duda z Davos: "Mamy proste zadanie - promować Polskę" 0 0 0
Wszczepiono jej w twarz balony, by ratować życie 0 0 0
Taksówkarz zaatakował policjantów gazem łzawiącym. Nocny pościg we Wrocławiu [ZDJĘCIA, FILM] 0 0 0
Modelka w hidżabie nie weźmie udziału w reklamie szamponu przez antysemityzm 0 0 0
Ambitny cel przed nowym kierownictwem resortu finansów. Redukcja luki w podatku VAT do 5% do 2020 roku 0 0 0
Nawet manipulacja powinna mieć granice. Słowa ministra Jakiego o Białymstoku i swastyce to gruba przesada 0 0 0
USA: Zatwierdzono wybór nowego szefa najważniejszego banku centralnego świata 0 0 0
Kościuszko - Audycja Polskie Radio Chicago 23/01/2018 #wypokszwadron 0 0 0
Kolejny niemiecki film szkalujący Polskę. Nie dość im procesów? 0 0 0