"Wezmę udział w debacie, ale...". Duda odpowiedział na wyzwanie Trzaskowskiego

Andrzej Duda odniósł się w końcu do zaproszenia na debatę organizowaną przez TVN, TVN24, Onet i WP. Prezydent zgodził się w niej uczestniczyć, ale postawił jeden warunek.– Jeżeli chodzi o debaty, to naprawdę mam doświadczenie i nie obawiam się debat, natomiast mam jedną prośbę. Niech się media dogadają, mamy trzy wielkie telewizje w Polsce, jest TVP, Polsat, TVN. Proszę się dogadać ze sobą, zrobić jedną debatę, do której będą się jeszcze inne media mogły dołączyć i w ten sposób spokojnie, razem przeprowadzimy tę debatę, tak żeby nie było dyskusji o debacie, tylko żeby były rzeczywiście dyskusje o Polsce. To moja propozycja – powiedział [b]Andrzej Duda[/b], kiedy zapytano go o udział w [b]debacie TVN[/b], TVN24, Onetu i WP. [embed]https://twitter.com/AndrzejDuda/status/1277913352149315584[/embed]Dodał, że zdaje sobie sprawę z tego, że Polaków interesuje debata, ale chciałby, żeby była ona przeprowadzona we "wspólnotowym duchu".

– Nie jest to chyba jakiś straszny problem dla trzech telewizji, żeby ustalić to, nie prześcigać się ze sobą, nie szukać nawzajem jakichś tam powiązań, ta telewizja powiązana z tym, tamta powiązana z tamtym, ta popiera tego, tamta tamtego. Nie. Proszę wspólnie zorganizować, wspólnie zdecydować, jakie będą w tej debacie pytania, jak ona będzie wyglądała, porozumieć się w tej sprawie ze sztabami – kontynuował prezydent.

[h2]Trzaskowski będzie na debacie[/h2]Przypomnijmy, że na ten sam temat wypowiadał się już we wtorek Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy [url=https://natemat.pl/313279,debata-wyborcza-przed-ii-tura-trzaskowski-przyjal-zaproszenie-co-z-duda]jako pierwszy podjął rękawicę i przyjął zaproszenie do debaty[/url]. On także jest zdania, że [url=https://natemat.pl/313307,tvp-o-trzaskowskim-nie-bylo-go-w-warszawie-podczas-ulewy-riposta-polityka]jeśli TVP chce debaty, to może przyłączyć się do tej, którą organizuje TVN[/url].

– Wezmę udział w tej debacie i oczywiście zwracam się do pana prezydenta. Ja pojawiłem się w TVP, mimo że spodziewałem się jak ta debata będzie wyglądać. Główny zarzut do debaty w TVP jest jeden, tematy zastępcze. Dzisiaj musimy zorganizować debatę, w której będziemy rozmawiać o prawdziwych problemach – dodał.
[b]
Czytaj także: [url=https://natemat.pl/311421,trzaskowski-chce-nowego-formatu-debaty-wyborczej-zada-starcia-z-duda?CD=]Trzaskowski chce nowego formatu debaty wyborczej. To brzmi jak wyzwanie dla Andrzeja Dudy![/url][/b]

Czytaj więcej: https://natemat.pl/313329,duda-wezmie-ud...

Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata. Facebook & Twitter główne wiadomości


Podobne wiadomości

"Chroń od przyjaciół, z wrogami sobie poradzę". Oni mogą pogrążyć kampanię Trzaskowskiego 0 0 0
Bp Janiak: proszę, aby wierni naszej diecezji żyli Eucharystią 0 0 0
Włoska wirtualna „Noc kościołów” 0 0 0
Ponad 300 uczestników akcji #wymagamODsiebie na 100. urodziny JPII 0 0 0
7 milionów ludzi zakaziło się koronawirusem na świecie. Rekordowy przyrost zachorowań w Polsce [RELACJA NA ŻYWO] 0 0 0
3,5 roku temu Tunezyjczyk zabił Polaka 0 0 0
Bp Galbas na Polach Lednickich: chcemy powiedzieć Bogu – jestem “Cały Twój” 0 0 0
Za nami XXIV Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Lednicy 0 0 0
Sonda Juno wykonała obraz tajemniczego czarnego wiru w atmosferze Jowisza 0 0 0
S. Małgorzata Borkowska OSB: epidemia ujawniła podział na rozsądnych i podskakujących 0 0 0